Σάββατο 23 Απριλίου 2011

«Αναστήθηκε» ο Τόρες!

Μετά από 903 ατέλειωτα λεπτά κατά τη διάρκεια των οποίων είχε χάσει την επαφή του με τα δίχτυα, ο Φερνάντο Τόρες «αναστήθηκε». Ο Ισπανός επιθετικός σημείωσε το πρώτο του γκολ ...
με τη φανέλα της Τσέλσι στο 3-0 επί της Γουέστ Χαμ και στο 84’ της αναμέτρησης το πανηγύρισε σαν τρελός με συμπαίκτες και οπαδούς στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Οι «μπλε» προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Λάμπαρντ, αλλά σαράντα λεπτά αργότερα ήρθε η στιγμή που όλοι περίμεναν. Αν και βρέθηκε αρκετές φορές κοντά στο γκολ, ο Φερνάντο Τόρες δεν είχε καταφέρει να βρει δίχτυα με τη φανέλα της Τσέλσι, έχοντας γίνει μάλιστα αποδέκτης ειρωνικής κριτικής. Δεν αποκλείεται μετά τη φάση του 84’ όταν και έσπασε την «κατάρα» να αρχίσει να τα βάζει με ρυθμούς… Λίβερπουλ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μαλουντά διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Όπως αναμενόταν, ο Γουέιν Μπριντζ και πάλι δεν έδωσε το χέρι στον Τζον Τέρι στον χαιρετισμό παικτών και διαιτητών πριν την έναρξη του ματς.