Παρασκευή 22 Απριλίου 2011

Λύγισαν τα κορίτσια του Ολυμπιακού

‘Ένα πέναλτι της Ντι Μάριο στο φινάλε της παράτασης του 2ου ημιτελικό του φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Καπ έδωσε τη νίκη με 14-13 στην Κατάνια στην αναμέτρηση με τον φοβερό Ολυμπιακό. Η Κατάνια ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι προηγήθηκε με...
3-0 και έφτασε στο 6-11 με μεγάλη άνεση. Τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με πέντε συνεχόμενα γκολ και τελευταίο της Σταυρούλας Αντωνάκου στα 09’’΄πριν το τέλος ισοφάρισαν τον αγώνα σε 11-11 και τον έστειλαν στην παράταση. Στο 1ο οχτάλεπτο η Ντι Μάριο έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της, η Αβραμίδου ισοφάρισε η Κατάνια με την Μιτσέλι έκανε το 13-12 αλλά η Μαρία Μπαλωμενάκη ισοφάρισε σε 13-13! Αύριο στις 11:30 ο Ολυμπιακός θα παίξει στον μικρό τελικό με την Κίρισι.