Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-2 ...Με συνοπτικές διαδικασίες!

Ένα παθιασμένο και μαγικό (για τους φιλοξενούμενους) ξεκίνημα, έφτασε και περίσσεψε στον Ολυμπιακό για να φύγει από την Τούμπα με το 0-2. Αμπντούν, Μιραλάς τα γκολ. Πολλά νεύρα στο ματς, αποβολή για ...
Λαζάρ, βροχή από αντικείμενα στο τέλος. Η ανασκόπηση, που κρίθηκε το ματς, τα στατιστικά και videos με τα γκολ και τα highlights.

Πολλές φορές σ' ένα μεγάλο ντέρμπι δεν παίζει ρόλο η βαθμολογική θέση. Ένα παιχνίδι 90 λεπτών είναι και όλα μπορούν να γίνουν. Όταν όμως ο Ολυμπιακός είναι με την πλάτη στον τοίχο, συνήθως (αν όχι πάντα) παίρνει τη νίκη.

Έτσι συνέβη και στην Τούμπα. Το παιχνίδι για τους Πειραιώτες ήταν τελικός και η νίκη ήταν μονόδρομος. Αυτό φάνηκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης, όπου οι φιλοξενούμενοι έδειξαν τις άγριες διαθέσεις τους, πραγματοποιώντας το καλύτερο 20λεπτο τους το 2012.